Leírás
Ez a rendkívül bőven virágzó talajtakaró rózsa telt, dekoratív virágaival és bájos színével igazi látványosság a kertben. Kiemelkedő betegségekkel szembeni ellenállósága miatt gondozása egyszerű, így kezdő kertészek számára is ideális választás. 2008-ban ADR-minősítést kapott, és számos nemzetközi díjat nyert, köztük az Orléans-i Arany Rózsa-díjat. Virágai 4-5 cm átmérőjűek, és a szezon során folyamatosan újravirágoznak. Bokros, felfelé növekvő habitusú, magassága 70 cm, szélessége 60 cm, így kiválóan alkalmas sövényekbe, rézsűkre, félárnyékos
helyekre vagy akár cserepekbe is. Egy négyzetméterre 3-4 tő ültetése ajánlott.
Rendelési időszak
Szabadgyökerű rózsáinkat két időszakban kínáljuk megvásárlásra: tavasszal általában februártól márciusig, míg ősszel októbertől novemberig.
Szállítási határidők
A kiszállítások ütemezése az ültetésnek ideális időjárási körülményekhez igazodik. Tavasszal rendszerint március első felében történik, ősszel pedig november első fele és közepe a cél.
Rózsáinkat szabadgyökerű formában, fóliába csomagolva, nedves közegben szállítjuk. Mindegyik növény rendelkezik címkével. Átvételt követően a töveket érdemes hűvös helyen tartani és lehetőség szerint egy-két napon belül elültetni. A csomaghoz mellékeltünk egy részletes leírást az ültetési teendőkről, amelyet érdemes követni a sikeres gyökeresedés érdekében.
Kérjük, átvételkor ellenőrizze a tövek épségét, mivel megeredési garanciát nem vállalunk. A megfelelő körülmények és szakszerű ültetés biztosítják, hogy a szabadgyökerű rózsák jól begyökeresedjenek és szépen fejlődjenek a kertedben.
Miért jó választás a szabadgyökerű rózsa?
Az ültetést a növények nyugalmi állapotában végezzük, így kevésbé viseli meg őket a költözés, és gyorsabban indulnak fejlődésnek, hamarabb érik el a kifejlett méretüket. Emellett a friss, sérülésmentes gyökerek könnyebben alkalmazkodnak az új talajviszonyokhoz, így gyorsabban megerednek. Végezetül a szabadgyökerű növények környezetbarátabbak, hiszen nem használunk műanyag cserepet, így kevesebb hulladék keletkezik.
Ültetés:
A rózsákat lehetőség szerint napos helyre ültessük, ahol legalább napi 6 óra napfény éri őket. Az is megfelelő, ha delelőtt napos, délután árnyékosabb a helyük. A szabadgyökerű rózsák ültetésekor először áztassuk be a gyökereket legalább néhány órára (de legfeljebb egy napra), hogy megfelelően felszívják a nedvességet. Ezután készítsük elő a gödröt: akkora gödröt ássunk, hogy a gyökerek kényelmesen elférjenek, és az oltási hely (a megvastagodott rész) a talaj szintje alá kerüljön. A gödör alját is dolgozzuk meg és gazdagítsuk
komposzttal, és ha van rá lehetőségünk, szórjuk az ültetőgödörbe és a gyökerekre is mikorrhizzát. A mikorrhiza gombáknak hála a rózsa nagyobb, erősebb gyökereket növeszt és ellenállóbbá válik a betegségekkel és az időjárással szemben is, nagyon jó tapasztalataim vannak ezzel
kapcsolatban. A rózsatövet helyezzük a gödörbe, terítsük el egyenletesen a gyökereket, majd fokozatosan töltsük vissza a földet, és óvatosan tömörítsük. Ültetés után bőségesen öntözzük meg a tövet, és ha még fagyok várhatók, kis dombot építve földdel teljesen fedjük be a szárakat. Majd takarjuk a talajt mulccsal, hogy megőrizzük a nedvességet és segítsük a gyors begyökeresedést.
Gondozás:
Kora tavasszal szerves trágyával, komposzttal vagy rózsa táppal gazdagítsuk a talajt. Márciusban, amikor az aranycserje (Forsythia) bimbózni kezd, metsszük meg rózsáinkat. Távolítsunk el minden elhalt, sérült és egymást keresztező ágat. Az első virágok elnyíltával távolítsuk el az elnyílt rózsafejeket, hogy serkentsük a virágzást, ellenkező esetben csipkebogyók alakulnak ki. Érdemes az első virágzás után újra biztosítani a tápanyag utánpótlást, a paradicsom táp is tökéletes erre a célra. Száraz nyarakon a növényeket heti egyszeri-kétszeri alapos árasztással
hidratáljuk. Augusztus-szeptember után már nem érdemes nitrogéntartalmú trágyázást végezni, hogy a növények megfelelően felkészülhessenek a télre.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.