A kertben nőttem fel, szüleimtől rengeteg, csak felnőtt fejjel értékelt tudást kaptam, ez a legfontosabb örökségem. Anyaként nagyon fontosnak tartom, hogy a lánc ne szakadjon meg, ezt a tudást én is továbbadjam. A legjobb módja a kertész-szenvedély továbbadásának, ha bevonjuk kis palántáinkat is a veteményezésbe. Nálunk minden gyerkőcnek van saját kis virágágyása, amit bizony büszkén mutogat, nevelget, locsolgat.
Nem kell nagy területben gondolkodni, egy teraszon, balkonládákban is lehet szép, értelmes, különleges kertet alkotni.
Az ajánlott egynyári virágok mindegyikével garantált, hogy a kis kertészek sikert érnek el, akár cserépben is.
Ilyen például a mézontófű (facélia, latinul Phacelia tanacetifolia), amely kora tavasztól június közepéig vethető, könnyen nevelhető virágos növény. A magot elég az előzőleg megművelt, elgereblyézett föld felszínére szórni, nem kell takarni. Ennél könnyebb nincs is!
A mézontófű, ahogy a neve is sugallja, kiváló méhlegelő: néhány héten belül élelmet biztosít a szorgos méhecskék számára.
Kis kertészek számára magvetéssel könnyen nevelhető a körömvirág (Calendula officinalis), a búzavirág (Centaurea cyanus), a napraforgó (Helianthus annuus), a pillangóvirág (Cosmos bipinnatus) és a rézvirág (Zinnia) is.
A körömvirágot, búzavirágot és pillangóvirágot már március közepétől lehet szabad földbe vetni, a magokat kis barázdába szórjuk majd vékony földréteggel fedjük be.
A napraforgó és rézvirág melegigényes növények, őket áprilistól érdemes vetni.
A pillangóvirág, napraforgó és rézvirág nagy méretű cserépben nevelve gyönyörű színfoltot alkot balkonon és mini-kertekben is.
Ha szakaszosan vetünk, vagyis minden két hétben megismételjük a vetést június közepéig, akkor soha nem marad virágos dísz nélkül kis palántánk kertecskéje!
Ezek a virágok kivétel nélkül remek, hosszú ideig díszítő vágott virágok. Érdemes őket termeszteni, hiszen így a kis kertészek saját kertecskéből szüretelt bokrétákkal lephetik meg a nagyit!